taastrupfc

Taastrup FC's puljer i SBU

Nyheder Forside
21. november 2008 - 14:27 af: Claus Tavlo Nielsen

Så er forårets puljeinddelingen for en del af Taastrup FC hold, der administreres og spilles i SBU regi, modtaget, og kan ses her

Serie 4 A

Pulje 5

Bjæverskov IF "Frem"

Endeslev-Vråby IF

Gørslev IF

Havdrup GI

Herfølge BK

Kværkeby IF

Nordstevns GI

Ringsted IF

Sorø Freja

Taastrup FC

Vallensbæk IF

Ørslev IF (H)

Serie 4 B

Pulje 6

BK Vest, Rødovre

FC Trippendales

FC Ypsilon

Høje Tåstrup IF

Ishøj BK

Lejerbo BK

SB 50 Ishøj 1

Stationsbyens BK 75

T.G. 80 IF

Taastrup FC

Vallensbæk IF 1

Vestskoven BK

Old boys 2

Pulje 4

Bjæverskov IF "Frem"

Borup IF

Fløng/Hedehusene

Himmelev-Veddelev BK

Hvalsø IF

KFUM BK, Roskilde

Mørkøv IF

Sorø Freja

Tune IF

Taastrup FC




U-19 drenge (90-91) 1

Pulje 4

Albertslund IF

Brøndbyernes IF

Haslev FC

Herfølge BK

Ishøj BK

Taastrup FC

U-17 drenge (92-93) 1

Pulje 1

BSV

Espergærde IF

Frederikssund FB

Gladsaxe-Hero BK

Himmelev-Veddelev BK

Taastrup FC

U-17 drenge (92-93) 2

Pulje 3

Albertslund IF

BK Avarta

Brøndbyernes IF

Ejby IF 1968

Rosenhøj BK

Taastrup FC




U-16 drenge (93) 2

Pulje 3

AIK 65 Strøby Fodbold

BK Friheden

Brøndbyernes IF

Grantoftens IF

Taastrup FC

Vallensbæk IF



U-15 drenge (94) 2

Pulje 3

Albertslund IF

BK Avarta

BK Friheden

Brøndbyernes IF 1

Greve Fodbold

Herlev IF

Himmelev-Veddelev BK 2

Skovlunde IF

Taastrup FC

Vallensbæk IF

U-15 drenge (94) 3

Pulje 2

BK Friheden

Brøndbyernes IF

Gladsaxe-Hero BK

Glostrup

KFUM BK, Roskilde

Skovlunde IF

Stenløse/Ganløse

Svogerslev BK

Team Ølstykke-Jyllinge

Taastrup FC 2




U-15 dreng e (94) 3

Pulje 4

Endeslev-Vråby IF

Karlslunde IF

Solrød FC

Toksværd Olstrup Fodbold

Taastrup FC 1

Vordingborg IF

U-14 drenge (95) 1

Pulje 2

Brøndbyernes IF

Farum BK

Fredensborg BI

Greve Fodbold

Helsinge Fodbold

Hørsholm-Usserød IK

Karlslunde IF

Lyngby Boldklub 1921

Lynge-Uggeløse IF

Taastrup FC

U-14 drenge (95) 3

Pulje 2

AB

B. 1973, Herlev

Blovstrød IF

BSV 2

Farum BK

Hareskov IF

Jyllinge FC

Jægerspris IK

Taastrup FC 1

Ølstykke FC




U-14 drenge (95) 3

Pulje 3

Albertslund BS 72

Albertslun d IF

Brøndby Strand IK

BSV 1

Greve Fodbold 1

Herstedøster IC

Ledøje-Smørum Fodbold

Orient GI

Skovlunde IF

Taastrup FC 3

U-14 drenge (95) 3

Pulje 4

Solrød FC

Taastrup FC 2

Viby IF

Brøndbyernes IF

Fløng-Hedehusene Idræt

Greve Fodbold 2

Herfølge BK

Ishøj BK

Kr. Hyllinge IF

Køge BK

U-13 drenge (96) 1

Pulje 3

Farum BK

Greve Fodbold

Hørsholm-Usserød IK

Ledøje-Smørum Fodbold

Lyngby Boldklub 1921

Rishøj Boldklub

Skovlunde IF

Slagelse B&I

Taastrup FC

Ølstykke FC




U-13 drenge (96) 2

Pulje 4

AB

Ballerup IF

BK Avarta

Gladsaxe-Hero BK

Glostrup 2

Greve Fodbold

Ledøje-Smørum Fodbold

Rosenhøj BK

SB 50 Ishøj

Taastrup FC

Kvindeserie 1

Pulje 2

Albertslund BS 72

Asnæs BK

FK Sydsjælland 05

Herstedøster IC 1

M/V-05,Holbæk

RB 1906

Solrød FC

Sorø Freja

Taastrup FC

Vordingborg IF

7-Herresenior Mester

Pulje 2

Albertslund BS 72

Ballerup IF

Brøndbyernes IF 1

Greve Fodbold

Hareskov IF

Herstedøster IC

Karlslunde IF 1

Lyngby Boldklub 1921

Taastrup FC 1

Vestegnens Politiidrætsforening




7-Herresenior Mester

Pulje 3

Avedøre IF 2

BKS, Rødovre

Brøndby Strand IK

Brøndbyernes IF 2

Hundige BK

Karlslunde IF 2

Langvad GF

Parthenon Glostrup 95

SIF Oldboys/Girls

Taastrup FC 2

U 13 piger 7-mands ( 96-97) 1

Pulje 1

Bagsværd BK

Brøndbyernes IF

Espergærde IF

Hillerød GI Damer 1

Hørsholm-Usserød IK

Skovlunde IF

Slanger up & Omegn IF

Taastrup FC 1

Værløse BK

Ølstykke FC

U 13 piger 7-mands ( 96-97) 1

Pulje 2

BSV

Fløng/Hedehusene

Greve Fodbold

Herlev IF

Himmelev-Veddelev BK

Slagslunde-Ganløse IF

Taastrup FC 2

Vallensbæk IF

Vipperød BK




U 13 piger 7-mands ( 96-97) 2

Pulje 4

Borup IF

Dianalund IF

FC Lejre

FK Munkholm

Halskov B. 98

Himmelev-Veddelev BK

Køge BK

Taastrup FC

Vallensbæk IF 1

Viby IF



U15 piger er på vej