Menu

Nybolig Park

Nybolig Park er sammen med Taastrup Idrætspark (TIP) klubbens hjemmebane. Det er også her vores dejlige klubhus ligger.

 

;
;
;
;
;
;
;
;
Kommende hjemmekampe
Oktober 2020
28.
onsdag
19.15
Taastrup FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
BSF
NyBolig Park - Kunstgræs
31.
lørdag
11.15
Taastrup FC
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Tølløse BK
NyBolig Park
31.
lørdag
13.00
Taastrup FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
IF Skjold Birkerød
NyBolig Park - Kunstgræs
31.
lørdag
13.20
Taastrup FC (2)
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
BK Avarta (2)
Hedehushallen
31.
lørdag
14.00
Taastrup FC (2)
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
Fløng-Hedehusene
Hedehushallen
31.
lørdag
16.30
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge (13) 1 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Rosenhøj BK
Taastrup Idrætshaller
31.
lørdag
17.30
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge (13) 1 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Brøndbyernes IF (2)
Taastrup Idrætshaller
November 2020
1.
søndag
09.00
Taastrup FC
Herrer
U6
U6 dr (15) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 1
Strøby-hallen
Hellested IF
Strøby-hallen
1.
søndag
09.22
Taastrup FC
Herrer
U6
U6 dr (15) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 1
Strøby-hallen
Herfølge BK (1)
Strøby-hallen
1.
søndag
10.10
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge (13) A+B Futsal • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Brøndbyernes IF (1)
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
11.30
Taastrup FC
Herrer
U9
U9 drenge C+D (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Herfølge BK
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
12.30
Taastrup FC
Herrer
U9
U9 drenge C+D (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Brøndbyernes IF (2)
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
13.20
Taastrup FC (1)
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Roskilde Boldklub
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
14.00
Taastrup FC
Herrer
U17
Træningskamp U17 Drenge 1 • Pulje 1
NyBolig Park
Brøndbyernes IF
NyBolig Park
1.
søndag
14.00
Taastrup FC (1)
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Ringsted IF
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
14.11
Taastrup FC
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 4
Strøby-hallen
Køge BK (1)
Strøby-hallen
1.
søndag
14.44
Taastrup FC
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 4
Strøby-hallen
Herfølge BK (1)
Strøby-hallen
1.
søndag
15.30
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Brøndbyernes IF (2)
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
16.30
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
KFUM BK, Roskilde (2)
Taastrup Idrætshaller
Kommende udekampe
Oktober 2020
30.
fredag
18.00
BK Avarta
livescore
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (07) Efterår • Pulje 1
Espelunden Kunstgræs
Taastrup FC
Espelunden Kunstgræs
31.
lørdag
12.00
GVI
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Kunst, GVI. Nymosen
Taastrup FC
Kunst, GVI. Nymosen
31.
lørdag
13.40
T.G. 80 IF
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
31.
lørdag
14.20
Måløv BK
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
31.
lørdag
16.00
Islev BK
Herrer
U8
U8 drenge (13) 1 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC
Taastrup Idrætshaller
November 2020
1.
søndag
09.10
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge (13) A+B Futsal • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
09.11
Herstedøster IC
Herrer
U6
U6 dr (15) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 1
Strøby-hallen
Taastrup FC
Strøby-hallen
1.
søndag
09.33
Herfølge BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (15) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 1
Strøby-hallen
Taastrup FC
Strøby-hallen
1.
søndag
10.30
Køge BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge (13) A+B Futsal • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
11.00
Ringsted IF
Herrer
U9
U9 drenge C+D (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
12.00
Benløse IF
Herrer
U9
U9 drenge C+D (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
13.40
Mørkøv IF
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC (1)
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
14.00
Greve Fodbold (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 4
Strøby-hallen
Taastrup FC
Strøby-hallen
1.
søndag
14.20
KFUM BK, Roskilde (1)
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC (1)
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
14.33
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Strøby 1/11 • Pulje 4
Strøby-hallen
Taastrup FC
Strøby-hallen
1.
søndag
15.00
BSF
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC (2)
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
16.00
Værløse BK
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC (2)
Taastrup Idrætshaller