Menu

Nybolig Park

Nybolig Park er sammen med Taastrup Idrætspark (TIP) klubbens hjemmebane. Det er også her vores dejlige klubhus ligger.

 

;
;
;
;
;
;
;
;
Kommende hjemmekampe
August 2020
10.
mandag
19.00
Taastrup FC (2)
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 7
NyBolig Park
Ishøj IF (2)
NyBolig Park
11.
tirsdag
19.00
Taastrup FC (2)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 7
NyBolig Park
Himmelev-Veddelev BK
NyBolig Park
12.
onsdag
19.00
Taastrup FC
Herrer
M+40
8-M+40 1 - Efterår • Pulje 2
NyBolig Park
Brøndby Strand IK
NyBolig Park
13.
torsdag
18.30
Taastrup FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (08) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
BK Friheden
NyBolig Park
13.
torsdag
19.00
Taastrup FC (1)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Tåstrup Idrætspark
CFK (2)
Tåstrup Idrætspark
14.
fredag
18.30
Taastrup FC
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Tåstrup Idrætspark
GVI
Tåstrup Idrætspark
15.
lørdag
10.00
Taastrup FC
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (07) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park
Herlufsholm GF
NyBolig Park
15.
lørdag
10.00
Taastrup FC (1)
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
VG Fodbold
NyBolig Park
15.
lørdag
11.15
Taastrup FC
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Efterår • Pulje 4
NyBolig Park
Holbæk B&I
NyBolig Park
15.
lørdag
11.30
Taastrup FC
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Himmelev-Veddelev BK
NyBolig Park
15.
lørdag
12.30
Taastrup FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Hundige BK
NyBolig Park
15.
lørdag
13.15
Taastrup FC
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (02-03) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Svogerslev BK
NyBolig Park
Kommende udekampe
August 2020
12.
onsdag
18.00
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U16
Træningskamp U16 Drenge Mester • Pulje 1
Karsemosegård
Udehold
Karsemosegård
12.
onsdag
18.30
Avedøre IF
Herrer
M+45
8-M+45 2 - Efterår • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Taastrup FC
Avedøre Stadion Kunstgræs
13.
torsdag
19.00
Hundige BK
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 6
Hundige Boldfælled
Taastrup FC (1)
Hundige Boldfælled
15.
lørdag
10.00
Ishøj IF
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 3
Ishøj Idrætscenter
Taastrup FC
Ishøj Idrætscenter
15.
lørdag
11.00
Hvidebæk IF/Rørby-Værslev IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
Hvidebæk Stadion
Taastrup FC
Hvidebæk Stadion
15.
lørdag
11.30
Albertslund BS 72
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Efterår • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Taastrup FC
Sportspladsen i Syd
15.
lørdag
12.00
Sorø Freja
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Efterår • Pulje 2
Sorø Stadion
Taastrup FC
Sorø Stadion
15.
lørdag
13.30
Tune IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Tune Stadion
Taastrup FC
Tune Stadion