Menu

Ledere og trænere

Denne side opdateres via Taastrup FCs administrationssysten - opdateret 05. august 2020

           
Område Rolle        
Herre Senior afdelingen  Sportlig ledelse Jørgen Kolter Jensen 4010 0378 4010 0378 Mail til Jørgen
Herre Senior 1  Cheftræner Jonas Borup Jensen 4040 6498 4040 6498 Mail til Jonas
  Ass.træner Jimmi Nymann Falk 2647 0455 2647 0455 Mail til Jimmi
  Holdleder Lasse Sinkjær 5338 5958   Mail til Lasse
  Målmands træner Ulrik Willemoes-Thomsen 3142 3181 3142 3181 Mail til Ulrik
  Fysioterapeut Louise Baagøe 3134 2109 3134 2109 Mail til Louise
  Medieansvarlig Nadia Ansari 2633 5003 2633 5003 Mail til Nadia
Herre Senior 2  Træner Kenneth Jakobsen 2761 5133 2761 5133 Mail til Kenneth
  Holdleder        
Herre Senior 3  Træner Arne Larsen 6163 2387 6163 2387 Mail til Arne
  Ass.træner Lars Villumsen 5161 8731 5161 8731 Mail til Lars
Herre Senior 4  Holdleder Jesper Pedersen 6160 4937   Mail til Jesper
  Holdleder Rune Benjamin Nielsen 2682 5028   Mail til Rune
  Holdleder Simon Olsen 6146 7563 6146 7563 Mail til Simon
  Holdleder Steffen Dax Heide 5361 1338 4215 2023 Mail til Steffen
Herre Senior 8 mands  Holdleder Sander Isak Jensen 6130 5118   Mail til Sander
Oldboys 8 mands  Holdleder Mads Jørgensen 5184 9970   Mail til Mads
Veteran 8 mands 1  Holdleder Kim Korsgaard Jacobsen 4163 0357   Mail til Kim
Veteran 8 mands 2  Holdleder Morten Achton 2212 2644   Mail til Morten
Veteran 8 mands 3  Holdleder Jacob Qvistgaard Pejtersen 2624 1231 2624 1231 Mail til Jacob
Superveteran 8 mands   Holdleder        
Old Master 7 - REOS  Holdleder René Rasmussen 2072 2786   Mail til René
Old Master - Fitness  Ansvarlig Finn Rasmussen 5151 0453   Mail til Finn
           
Drenge Ungdom afdelingen           
           
U19 drenge  Afdelingsleder Jacob Arnbjerg 2215 9290 2215 9290 Mail til Jacob
U19  Cheftræner Claus Brydensholt 2120 7721   Mail til Claus
U19  Ass.træner Lars Gaard Nickelsen 2117 6025   Mail til Lars
U19  Ass.træner Kim Korsgaard Jacobsen 4163 0357   Mail til Kim
U19  Holdleder        
           
U17 drenge  Afdelingsleder Tôrun Andersen 6130 5890   Mail til Tôrun
U17  Træner Peter Rasmussen 6155 5450 6155 5450 Mail til Peter
           
U14/15 drenge  Afdelingsleder U15 Conni Marie Toft 2671 6419 2671 6419 Mail til Conni
  Afdelingsleder U15 Tina Kongsted 5180 4531 5180 4531 Mail til Tina
  Afdelingsleder U14 Christa Sand Hesselholdt 2512 1549   Mail til Christa
U15-1  Cheftræner Michael Jacobsen 4091 7982 4091 7982 Mail til Michael
U15-1  Ass.træner        
U15-2  Træner Henrik Paus 2012 3358 2012 3358 Mail til Henrik
U15-2  Træner Morten Paus 2629 6203 2629 6203 Mail til Morten
U15-2  Holdleder Charlotte Paus 6126 7842 6126 7842 Mail til Charlotte
U14-1  Cheftræner Finn Galthéen 2384 2138 2384 2138 Mail til Finn
U14-1  Ass.træner Bent Vestergaard 2031 3638   Mail til Bent
U14-2  Træner Allan Gyldenkærne 2935 5221   Mail til Allan
           
U13 drenge  Afdelingsleder Alex Parslev 2522 9031   Mail til Alex
U13-1  Cheftræner Phillip Brøndum Christensen 2681 8265   Mail til Phillip
U13-1  Ass.træner Anders Bisted Olsen 2617 2526   Mail til Anders
U13-2  Træner Thomas Siver Iversen 2021 0784   Mail til Thomas
U13-2  Ass.træner Jesper Mannich Schjer 3017 8671 3017 8671 Mail til Jesper
U13-3  Træner Alex Parslev 2522 9031   Mail til Alex
           
U12 drenge  Afdelingsleder Charlotte Paus 6126 7842 6126 7842 Mail til Charlotte
U12-1  Cheftræner Brian Lilja Pedersen     Mail til Brian
U12-1  Ass.træner Dennis Jacobsen 26 18 21 91   Mail til Dennis
U12-1  Ass.træner Lars Christensen 2052 3363   Mail til Lars
U12-2  Træner Stefan Due Fjordholt 4010 1379 2194 6755 Mail til Stefan
U12-2  Ass.træner Clemente Bueno Lopez 4212 7721 4212 7721 Mail til Clemente
U12-3  Træner Lars Lyngholm 5159 4178 5159 4178 Mail til Lars
           
U11 drenge  Afdelingsleder Jeannette Korre 2033 1663 2033 1663 Mail til Jeannette
U11-1  Træner Lasse Westh 2328 0017   Mail til Lasse
U11-1  Træner Claus Lehnsdal 2571 7343   Mail til Claus
U11-2  Træner Kasper Korre 2618 3802 2618 3802 Mail til Kasper
U11-2  Træner Juan Kragerup 2869 9981 2869 9981 Mail til Juan
U11-3  Træner Jesper Fejerskov 2112 6661 2112 6661 Mail til Jesper
           
U10 drenge  Afdelingsleder Janne Bennedsgaard 3022 4650 3022 4650 Mail til Janne
U10  Træner Mads Jørgensen 5184 9970   Mail til Mads
U10  Træner Alex Dalsgaard Olesen 5354 0386 5354 0386 Mail til Alex
U10  Træner Lars Neubert Pedersen 2011 8898 2011 8898 Mail til Lars
U10  Træner Matthias Hector 2281 0788 2281 0788 Mail til Matthias
U10  Træner Michael Terp-Müller 2552 9317 2552 9317 Mail til Michael
           
U9 drenge  Afdelingsleder Christina Poulsen 5090 6131 5090 6131 Mail til Christina
U9  Træner Thomas Månsson 2993 4043 2993 4043 Mail til Thomas
U9  Træner Dennis Jakobsen 5194 1491 5194 1491 Mail til Dennis
U9  Træner Mik Nielsen 6162 3704 6162 3704 Mail til Mik
U9  Træner Thomas Pedersen 4244 3543 4244 3543 Mail til Thomas
           
U8 drenge  Afdelingsleder Tina Bidstrup 4021 0701 4021 0701 Mail til Tina
U8  Træner Ulrik Willemoes-Thomsen 3142 3181 3142 3181 Mail til Ulrik
U8  Træner Sefedin Bedzeti 9125 9730 9125 9730 Mail til Sefedin
U8  Træner Thomas Hoffmann-Christensen 2783 0139 2783 0139 Mail til Thomas
U8  Træner Michael Vogt Bendixen 4246 9064 4246 9064 Mail til Michael
           
U7 drenge  Cheftræner Finn Galthéen 2384 2138 2384 2138 Mail til Finn
U7  Træner Rune Dyhrberg Andersen 2028 8325 2028 8325 Mail til Rune
U7  Træner Jonas Werner Schmidt 6037 9134 6037 9134 Mail til Jonas
U7  Træner Bettina Elidsbo Mieritz 2245 1914 2245 1914 Mail til Bettina
           
U6 drenge  Cheftræner Finn Galthéen 2384 2138 2384 2138 Mail til Finn
           
Mikrobold  Ansvarlig Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
           
Kvinde - Pige afdelingen  Ansvarlig Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
  Udviklingskoordinator Ann-Sophie Hansen 6142 7052 6142 7052 Mail til Ann-Sophie
           
Kvinde Senior  Sportschef        
Kvinde Senior  Træner Lars Sørensen 5374 6407 5374 6407 Mail til Lars
Kvinde Senior  Holdleder Maria Søderhamn 3035 4782 3035 4782 Mail til Maria
Kvinde Senior  Medieansvarlig Nadia Ansari 2633 5003 2633 5003 Mail til Nadia
           
Kvinde Fitness  Ansvarlig Mia Bøgeskov 2199 9987 2199 9987 Mail til Mia
           
U15/16 piger  Afdelingsleder Torben Sterup 5191 4146 5191 4146 Mail til Torben
U15/16 piger  Træner Kasper Scharnberg 5379 0019 5379 0019 Mail til Kasper
           
U13/14 piger  Afdelingsleder Susanne Stokholm Brøndsted Jacobsen 2871 4258 2871 4258 Mail til Susanne
U13/14 piger  Træner Bo Sørensen 4054 8785 4054 8785 Mail til Bo
U13/14 piger  Træner Kamilla Kristiansen 2728 8619 2728 8619 Mail til Kamilla
U13/14 piger  Træner Simon Thomas Christensen 4057 8585 4057 8585 Mail til Simon
           
U11/12 piger  Afdelingsleder Rikke Kart Jacobsen 4241 7983   Mail til Rikke
U11/12 piger  Træner Christian Ravnsmed Bøgeskov 2044 6304   Mail til Christian
U11/12 piger  Træner Ronni Schack Petersen 2762 5337 2762 5337 Mail til Ronni
U11/12 piger  Træner Sune Salling Johansen 5339 0311 5339 0311 Mail til Sune
           
U9/10 piger  Afdelingsleder Jan Overgaard 2298 8864 2298 8864 Mail til Jan
U9/10 piger  Træner Cathrine Herrun 2680 0710   Mail til Cathrine
U9/10 piger  Træner Line Bowman 4144 5220 4144 5220 Mail til Line
           
U7/8 piger  Afdelingsleder        
U7/8 piger  Træner Cecilie Jensen 2367 6145 2367 6145 Mail til Cecilie
           
TFC Kontoret  Forretningsfører Frank Mouritsen 3190 3020   Mail til Frank
           
TFC Klubhus  Café bestyrer        
           
Bestyrelse  Formand Jørgen Kolter Jensen 4010 0378 4010 0378 Mail til Jørgen
  Næstformand Thomas Blomgren-Hansen 3017 4119   Mail til Thomas
  Kasserer Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Bestyrelsesmedlem Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
  Bestyrelsesmedlem Peter Posselt Vergmann 2560 6716   Mail til Peter
  Bestyrelsesmedlem Tom Friisgaard 6168 2701 6168 2701 Mail til Tom
  Bestyrelsesmedlem Kristian Røed 3162 7659   Mail til Kristian
  Bestyrelsesmedlem Brian Hansen 2363 1131   Mail til Brian
  Suppleant Bent Hochstrasser 2035 8138 2035 8138 Mail til Bent
  Suppleant Mikael Storm Andersen 6122 0385 6122 0385 Mail til Mikael
           
Sponsorudvalg  Ansvarlig Christa Sand Hesselholdt 2512 1549   Mail til Christa
  Medlem Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Medlem Egon Sahl Pedersen 5159 4977   Mail til Egon
  Medlem Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
  Medie ansvarlig Nadia Ansari 2633 5003 2633 5003 Mail til Nadia
           
IT / Hjemmesideudvalg  Ansvarlig Peter Posselt Vergmann 2560 6716   Mail til Peter
  Medlem Egon Sahl Pedersen 5159 4977   Mail til Egon
           
Materialeudvalg  Mailadresse        
  Medlem Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Medlem Tom Friisgaard 6168 2701 6168 2701 Mail til Tom
  Medlem Frank Nielsen 2026 0004   Mail til Frank
           
Vaskepersonale  Nybolig Park Lone Duus 5041 4966 5041 4966 Mail til Lone
  Taastrup Idrætspark        
           
TFC Shoppen  Forretningsfører Frank Mouritsen 3190 3020   Mail til Frank
           
Dommerudvalget  Dommerpåsætter Hans Tvede 4052 0336   Mail til Hans
           
Turneringsudvalg  Mailadresse        
  Ansvarlig Ingolf Skafte 2234 1405   Mail til Ingolf
  Medlem Egon Sahl Pedersen 5159 4977   Mail til Egon
  Medlem Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Medlem Michael Wegge Andreasen 5115 7465   Mail til Michael
  Medlem Per Saxil 2020 4268   Mail til Per
           
Boden i TIP  Ansvarlig Jeannette Korre 2033 1663 2033 1663 Mail til Jeannette
  Ansvarlig Joy Maria Frederiksen 3161 0041   Mail til Joy
           
TIC Bestyrelse  Repræsentant Peter Posselt Vergmann 2560 6716   Mail til Peter
  Repræsentant Ingolf Skafte 2234 1405   Mail til Ingolf

   

 Kontaktliste i Excel-format



Sportslige kontakter - Herrer

Herresenior 2 og 3
ingen img
Arne Larsen
Oldboys 8 mands
profilepic
Mads Jørgensen
Veteran 1
profilepic
Kim Korsgaard Jacobsen
Veteran 2
profilepic
Morten Achton
Veteran 3
profilepic
Jacob Qvistgaard Pejtersen
Superveteran 1
ingen img
Hans Baltzersen
Old Masters
profilepic
René Rasmussen
Old Masters Fitness
ingen img
Finn Rasmussen

Afdelings kontakter - Drenge

U17 drenge
profilepic
Jacob Arnbjerg
U16 drenge
ingen img
Tórun Andersen
U14 drenge
ingen img
Conni Marie Toft
U13 drenge
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
U12 drenge
profilepic
Alex Parslev
U11 drenge
profilepic
Charlotte Paus
U10 drenge
ingen img
Jeannette Korre
U9 Drenge
ingen img
Janne Bennedsgaard
U8 drenge
ingen img
Christina Poulsen
U7 og U6 Drenge
ingen img
Finn Galthéen
Mikrobold
profilepic
Anders Riisager

Afdelings kontakter - Kvinder/Piger

Kvinde Senior
profilepic
Frank Andersen
Kvinde Fitness
ingen img
Mia Bøgeskov
U14/16 Piger
ingen img
Torben Sterup
U14/16 Piger
ingen img
John Lauridsen
U12/13 Piger
ingen img
Susanne Stokholm Brøndsted Jacobsen
U10/11 Piger
ingen img
Rikke Kart Jacobsen
U8/9 Piger
ingen img
Jan Overgaard
Mikrobold
profilepic
Anders Riisager

Herre Senior 1

Holdleder
ingen img
Dennis Larsen
Teknisk træner
ingen img
Mohamad El-Faour
Fysisk træner
profilepic
Ronni Eg Sahl
Målmands træner
ingen img
Mikkel Drexel
Fysioterapeut
profilepic
Louise Baagøe
Medieansvarlig
profilepic
Nadia Sara Krog Ansari

Herre Senior 2

Træner
ingen img
Arne Larsen
Ass.træner
ingen img
Thomas Knudsen
Holdleder
ingen img
Lars Villumsen

Herre Senior 3

Træner
ingen img
Arne Larsen
Holdleder
ingen img
Lars Villumsen

Herre Senior 4

Holdleder
ingen img
Rune Benjamin Nielsen
Holdleder
ingen img
Steffen Dax Heide
Holdleder
ingen img
Simon Olsen

Specifiktrænere

Teknik træner
ingen img
Jon Bryntesson

U17 Drenge

Afdelingsleder
profilepic
Jacob Arnbjerg
Cheftræner
ingen img
Claus Brydensholt
Assistenttræner - Hold 1
ingen img
Lars Gaard Nickelsen
Træner
profilepic
Kim Korsgaard Jacobsen
Træner - hold 2
profilepic
Sander Isak Jensen

U16 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Tórun Andersen
Træner
profilepic
Michael Wegge Andreasen
Assistenttræner
profilepic
Peter Rasmussen

U14 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Tórun Andersen

U13 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
Træner
ingen img
Finn Galthéen
Træner
profilepic
Anders Bisted Olsen
Træner
ingen img
Bent Vestergaard
Træner
ingen img
Allan Gyldenkærne
Ungtræner
profilepic
Marcus Korsgaard Jacobsen

U12 Drenge

Afdelingsleder
profilepic
Alex Parslev
Træner
ingen img
Phillip Brøndum Christensen
Træner
profilepic
Thomas Siver Iversen

U11 Drenge

Afdelingsleder
profilepic
Brian Hansen
Træner
ingen img
Dennis Jacobsen
Træner
ingen img
Lars Christensen
Træner
profilepic
Michael Lintrup
Træner
ingen img
Patrick Otto Nymark Hansen
Træner
ingen img
Lars Lyngholm
Træner
ingen img
Brian Lilja Pedersen

U10 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Jeannette Korre
Træner
ingen img
Lasse Westh
Træner
ingen img
Claus Lehnsdal
Træner
ingen img
Kasper Korre
Træner
profilepic
Juan Kragerup

U9 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Janne Bennedsgaard
Træner
profilepic
Mads Jørgensen
Træner
ingen img
Stefan Due Fjordholt
Træner
ingen img
Alex Dalsgaard Olesen
Træner
ingen img
Lars Neubert Pedersen

U8 Drenge

U7 Drenge

Cheftræner
ingen img
Finn Galthéen
Træner
ingen img
Niklas andersen

Kvinde Senior 1

Sportschef
profilepic
Frank Andersen
Cheftræner
ingen img
Lars Sørensen

U16 Piger

Afdelingsleder
profilepic
Anders Greve
Afdelingsleder
ingen img
John Lauridsen
Træner
ingen img
Ann-Sophie Hansen

U14 Piger

Afdelingsleder
ingen img
John Lauridsen
Træner
ingen img
Ann-Sophie Hansen
Træner
profilepic
Raymond Jean Elmlinger
Assistentræner
ingen img
Anders Pedersen

U13 Piger

Træner
profilepic
Kamilla Kristiansen
Afdelingsleder
ingen img
Susanne Stokholm Brøndsted Jacobsen

U11 Piger

Afdelingsleder
ingen img
Rikke Kart Jacobsen
Træner
ingen img
Christian Ravnsmed Bøgeskov

U9 Piger

Afdelingsleder
ingen img
Line Bowman
Træner
ingen img
Cathrine Herrun

Mikrobold

Koordinator
profilepic
Anders Riisager

Bestyrelse

Formand
profilepic
Jørgen Kolter Jensen
Næstformand, Sekretær
profilepic
Thomas Blomgren-Hansen
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Anders Riisager
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Peter Posselt Vergmann
Bestyrelsesmedlem
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Kristian Røed
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Brian Hansen
Suppleant
profilepic
Tom Friisgaard
Suppleant
profilepic
Mikael Storm Andersen
Suppleant
profilepic
Bent Hochstrasser

Økonomiudvalg

HR

Administrator
profilepic
Egon Sahl Pedersen

Sport

Kvinde/piger ledelse

Formand
profilepic
Anders Riisager

Sponsorudvalg

Medlem
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
Medlem
ingen img
Anne Mette Sand Hesselholdt
Medlem
profilepic
Anders Riisager
Medlem
profilepic
Egon Sahl Pedersen

Klubadministration

Turneringsadministration

Administrator
profilepic
Ingolf Skafte
Medlem
profilepic
Egon Sahl Pedersen
Medlem
profilepic
Michael Wegge Andreasen
Dommerpåsætter
profilepic
Hans Tvede