Menu

Nybolig Park

Nybolig Park er sammen med Taastrup Idrætspark (TIP) klubbens hjemmebane. Det er også her vores dejlige klubhus ligger.

 

;
;
;
;
;
;
;
;
Dagens hjemmekampe
Oktober 2020
25.
søndag
10.00
Taastrup FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (08) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Slagelse B&I
NyBolig Park - Kunstgræs
25.
søndag
11.30
Taastrup FC
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (07) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park
Himmelev-Veddelev BK
NyBolig Park
Dagens udekampe
Oktober 2020
25.
søndag
09.00
BSF
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Kunstgræsbanen (LYS)
Taastrup FC
Ballerup Idrætspark
Kunstgræsbanen (LYS)
25.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Taastrup FC
Himmelev Idrætspark
25.
søndag
11.00
Tølløse BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 3
Tølløse Stadion
Tølløse Kunstgræsbane
Taastrup FC
Tølløse Stadion
Tølløse Kunstgræsbane
25.
søndag
13.30
RU
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 7
Målfeltet
Taastrup FC (2)
Målfeltet
Kommende hjemmekampe
Oktober 2020
25.
søndag
10.00
Taastrup FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (08) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Slagelse B&I
NyBolig Park - Kunstgræs
25.
søndag
11.30
Taastrup FC
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (07) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park
Himmelev-Veddelev BK
NyBolig Park
28.
onsdag
19.15
Taastrup FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
BSF
NyBolig Park - Kunstgræs
31.
lørdag
11.15
Taastrup FC
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Tølløse BK
NyBolig Park
31.
lørdag
13.00
Taastrup FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
IF Skjold Birkerød
NyBolig Park - Kunstgræs
31.
lørdag
13.20
Taastrup FC (2)
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
BK Avarta (2)
Hedehushallen
31.
lørdag
14.00
Taastrup FC (2)
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
Fløng-Hedehusene
Hedehushallen
31.
lørdag
16.30
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge (13) 1 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Rosenhøj BK
Taastrup Idrætshaller
31.
lørdag
17.30
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge (13) 1 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Brøndbyernes IF (2)
Taastrup Idrætshaller
Kommende udekampe
Oktober 2020
25.
søndag
09.00
BSF
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Taastrup FC
Ballerup Idrætspark
25.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Taastrup FC
Himmelev Idrætspark
25.
søndag
11.00
Tølløse BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 3
Tølløse Stadion
Taastrup FC
Tølløse Stadion
25.
søndag
13.30
RU
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 7
Målfeltet
Taastrup FC (2)
Målfeltet
30.
fredag
18.00
BK Avarta
livescore
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (07) Efterår • Pulje 1
Espelunden Kunstgræs
Taastrup FC
Espelunden Kunstgræs
31.
lørdag
12.00
GVI
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Kunst, GVI. Nymosen
Taastrup FC
Kunst, GVI. Nymosen
31.
lørdag
13.40
T.G. 80 IF
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
31.
lørdag
14.20
Måløv BK
Herrer
U10
U10 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
31.
lørdag
16.00
Islev BK
Herrer
U8
U8 drenge (13) 1 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Taastrup FC
Taastrup Idrætshaller