Menu

Nybolig Park

Nybolig Park er sammen med Taastrup Idrætspark (TIP) klubbens hjemmebane. Det er også her vores dejlige klubhus ligger.

 

;
;
;
;
;
;
;
;
Kommende hjemmekampe
Januar 2022
29.
lørdag
11.20
Taastrup FC
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
BSF
NyBolig Park - Kunstgræs
29.
lørdag
12.40
Taastrup FC
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 3 • Pulje 2
NyBolig Park - Kunstgræs
Ringsted Pigefodbold
NyBolig Park - Kunstgræs
29.
lørdag
12.40
Taastrup FC
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 7
NyBolig Park - Kunstgræs
Greve Fodbold (1)
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
10.25
Taastrup FC 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
AC Amager Academy
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
10.25
Taastrup FC 2
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
KB 4
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
10.50
Taastrup FC 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
BK Hellas 1
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
10.50
Taastrup FC 2
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
Tårnby FF 1
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
11.30
Taastrup FC
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
Kastrup BK 1
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
11.30
Taastrup FC (1)
-
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 3 (12) 5v5 • Pulje 1
Dragør Bk
Orient GI
Dragør Bk
30.
søndag
11.55
Taastrup FC (1)
-
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 3 (12) 5v5 • Pulje 1
Dragør Bk
Dragør BK
Dragør Bk
30.
søndag
11.55
Taastrup FC 3
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
Vanløse IF 5
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
12.20
Taastrup FC (1)
-
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 3 (12) 5v5 • Pulje 1
Dragør Bk
GVI
Dragør Bk
30.
søndag
12.20
Taastrup FC 3
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
Sundby BK 2
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
13.00
Taastrup FC
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 6
NyBolig Park - Kunstgræs
Greve Fodbold
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
13.12
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Brøndbyernes IF (3)
Gundsølillehallen
30.
søndag
13.24
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Taastrup FC (1)
Gundsølillehallen
30.
søndag
13.25
Taastrup FC (2)
-
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 3 (12) 5v5 • Pulje 1
Lyngby Stadion
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Lyngby Stadion
30.
søndag
13.36
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Gundsølillehallen
30.
søndag
13.36
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Brøndbyernes IF (3)
Gundsølillehallen
30.
søndag
13.50
Taastrup FC (2)
-
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 3 (12) 5v5 • Pulje 1
Lyngby Stadion
Bagsværd BK 3
Lyngby Stadion
30.
søndag
14.00
Taastrup FC
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 3 (13) 5v5 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Virum-Sorgenfri BK
Virumgård kunstgræsbane
30.
søndag
14.40
Taastrup FC
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål mellemrunde • Pulje 7 B
Fløng Hallen
FK Sydsjælland 05
Fløng Hallen
30.
søndag
14.50
Taastrup FC
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 3 (13) 5v5 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
KFUM
Virumgård kunstgræsbane
30.
søndag
16.00
Taastrup FC
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Hareskov IF
NyBolig Park - Kunstgræs
Kommende udekampe
Januar 2022
29.
lørdag
10.00
Albertslund IF 2
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (11) 8v8 • Pulje 4
Albertslund Stadion Kunstgræs
Taastrup FC 2
Albertslund Stadion Kunstgræs
29.
lørdag
10.45
Svogerslev BK
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 3 • Pulje 5
Svogerslev Idrætspark
Taastrup FC
Svogerslev Idrætspark
29.
lørdag
11.30
Jernløse-Svebølle
-
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 3
Svebølle Stadion Kunstgræs
Taastrup FC
Svebølle Stadion Kunstgræs
29.
lørdag
12.30
Hvidovre IF
-
Kvinder
U11
VinterBold U11 Piger 3 (11) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Taastrup FC 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
29.
lørdag
14.00
B 1908
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 4 • Pulje 4
Sundby Idrætspark
Taastrup FC
Sundby Idrætspark
30.
søndag
10.00
Fremad Valby 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
Taastrup FC 1
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
10.00
BK Friheden
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
Taastrup FC 2
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
11.30
BK Hekla 1
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (11) 8v8 • Pulje 1
Hekla Park
Taastrup FC
Hekla Park
30.
søndag
11.30
Fremad Amager 3
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
Taastrup FC 3
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
11.55
Aakanden GF X-tra
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
Taastrup FC
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
12.20
Brøndbyernes IF 2
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
Taastrup FC
NyBolig Park - Kunstgræs
30.
søndag
13.00
Greve Fodbold
-
Kvinder
U10
VinterBold U10 Piger 3 (12) 5v5 • Pulje 1
Lyngby Stadion
Taastrup FC (2)
Lyngby Stadion
30.
søndag
13.00
Hundige BK (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Taastrup FC (2)
Gundsølillehallen
30.
søndag
13.24
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Taastrup FC (1)
Gundsølillehallen
30.
søndag
13.48
Hundige BK (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Taastrup FC (1)
Gundsølillehallen
30.
søndag
13.48
Lyngby Boldklub 1921 (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (15) ½ banestævne Gundsølille 30/1 • Pulje 3
Gundsølillehallen
Taastrup FC (2)
Gundsølillehallen
30.
søndag
14.10
Hvalsø IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål mellemrunde • Pulje 7 B
Fløng Hallen
Taastrup FC
Fløng Hallen
30.
søndag
14.25
Tårnby FF 1
-
Kvinder
U9
VinterBold U9 Piger 3 (13) 5v5 • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Taastrup FC
Virumgård kunstgræsbane
30.
søndag
15.30
Røde Stjerne BK
-
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål mellemrunde • Pulje 7 B
Fløng Hallen
Taastrup FC
Fløng Hallen
Februar 2022
3.
torsdag
19.00
Hundige BK
-
Herrer
M+32
VinterBOLD 7/8-mands M+32 1 • Pulje 1
Hundige Boldfælled
Taastrup FC
Hundige Boldfælled