Menu

Kampe

Nybolig Park er sammen med Taastrup Idrætspark (TIP) klubbens hjemmebane. Det er også her vores dejlige klubhus ligger.

 

;
;
;
;
;
;
;
;
Kommende hjemmekampe
Marts 2024
6.
onsdag
19.15
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (05) 23/24 • P1
NyBolig Park - Kunstgræs
HB Køge (Division)
NyBolig Park - Kunstgræs
9.
lørdag
11.00
Taastrup FC
-
Herrer
U13
VinterBOLD 11M U-13 drenge Liga • Pulje 2
Gadehaveskolen kunstgræs
KFUM BK, Roskilde
Gadehaveskolen kunstgræs
9.
lørdag
11.15
Taastrup FC
-
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (12) 8:8 • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
Roskilde Boldklub
NyBolig Park - Kunstgræs
9.
lørdag
11.15
Taastrup FC
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8M VinterBOLD • Pulje 1
NyBolig Park - Kunstgræs
Vallensbæk IF (1)
NyBolig Park - Kunstgræs
9.
lørdag
12.30
Taastrup FC
-
Herrer
U19
VinterBold U-19 Drenge Mester • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
BK Avarta
NyBolig Park - Kunstgræs
9.
lørdag
12.30
Taastrup FC
-
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 2 • Pulje 2
Gadehaveskolen kunstgræs
Brøndbyernes IF
Gadehaveskolen kunstgræs
10.
søndag
09.10
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (1)
Hedehushallen
10.
søndag
09.30
Taastrup FC
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (12) 8:8 • Pulje 2
NyBolig Park - Kunstgræs
FC Holte
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
09.30
Taastrup FC (4)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
09.30
Taastrup FC
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (13) 8:8 • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
KB (2)
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
09.40
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Greve Fodbold (2)
Hedehushallen
10.
søndag
10.10
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Hedehushallen
10.
søndag
10.20
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Greve Fodbold (2)
Hedehushallen
10.
søndag
10.30
Taastrup FC (4)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (1)
Hedehushallen
10.
søndag
10.45
Taastrup FC
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (13) 8:8 • Pulje 2
NyBolig Park - Kunstgræs
FC Hornsherred
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
10.45
Taastrup FC
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (13) 8:8 • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
BK Rødovre
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
10.50
Taastrup FC (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
Ølstykke FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
11.20
Taastrup FC (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
Solrød FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
11.50
Taastrup FC (3)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
Ølstykke FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
12.00
Taastrup FC
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (12) 8:8 • Pulje 5
NyBolig Park - Kunstgræs
Frederikssund FB
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
12.00
Taastrup FC
-
Kvinder
U11
VinterBold U11 Piger 3 (13) 8:8 • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Ishøj IF
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
12.40
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 1
Hedehushallen
Roskilde Boldklub (2)
Hedehushallen
10.
søndag
12.40
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Herlev IF (2)
Hedehushallen
10.
søndag
13.10
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 1
Hedehushallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Hedehushallen
10.
søndag
13.10
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Roskilde Boldklub (1)
Hedehushallen
10.
søndag
13.15
Taastrup FC
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 5
NyBolig Park - Kunstgræs
Brøndbyernes IF
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
13.50
Taastrup FC (4)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 4
Hedehushallen
B. 1973, Herlev (2)
Hedehushallen
10.
søndag
14.00
Taastrup FC (3)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
Ølstykke FC (3)
Hedehushallen
10.
søndag
14.40
Taastrup FC (3)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
LSF (1)
Hedehushallen
10.
søndag
14.45
Taastrup FC
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Brøndby Strand IK
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
søndag
15.00
Taastrup FC (4)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 4
Hedehushallen
Ølstykke FC (4)
Hedehushallen
10.
søndag
15.40
Taastrup FC (5)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 5
Hedehushallen
Vallensbæk IF (2)
Hedehushallen
10.
søndag
16.20
Taastrup FC (5)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 5
Hedehushallen
B. 1973, Herlev (3)
Hedehushallen
Kommende udekampe
Marts 2024
9.
lørdag
10.30
KFUM BK, Roskilde
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 1 • Pulje 3
Lillevang Idrætscenter kunst
Taastrup FC
Lillevang Idrætscenter kunst
9.
lørdag
12.00
Solrød FC (7)
-
Herrer
Senior
Træningskamp Sjællandsserien • Pulje 1
Solrød Idrætscenter
Taastrup FC (5)
Solrød Idrætscenter
9.
lørdag
12.00
VG Fodbold (5)
-
Herrer
Senior
Træningskamp Serie 3 • Pulje 1
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Taastrup FC (5)
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
9.
lørdag
15.15
Hareskov IF (1)
-
Herrer
U17
Træningskamp U17 Drenge Mester • Pulje 1
Birkevang
Taastrup FC (7)
Birkevang
10.
søndag
09.00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (4)
Hedehushallen
10.
søndag
09.10
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (1)
Hedehushallen
10.
søndag
09.30
Taastrup FC (4)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
09.50
Lyngby Boldklub 1921 (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
10.00
Albertslund IF
-
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 3 (12) 8:8 • Pulje 2
Albertslund Stadion
Taastrup FC
Albertslund Stadion
10.
søndag
10.00
Greve Fodbold (2)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (4)
Hedehushallen
10.
søndag
10.30
Taastrup FC (4)
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (1)
Hedehushallen
10.
søndag
11.00
Vallensbæk IF
-
Herrer
U6
U6 dr (18) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
Taastrup FC (3)
Hedehushallen
10.
søndag
11.30
Tårnby FF
-
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (12) 8:8 • Pulje 1
Vestamager Idrætsanlæg
Taastrup FC
Vestamager Idrætsanlæg
10.
søndag
12.00
Football Club Albertslund
-
Herrer
Senior
VinterBOLD Herresenior S4-S6 • Pulje 8
Albertslund Stadion
Taastrup FC (1)
Albertslund Stadion
10.
søndag
12.00
Tuse IF
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 4 • Pulje 4
Tuse Kunstgræs 2020
Taastrup FC
Tuse Kunstgræs 2020
10.
søndag
12.00
Benløse IF
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 3 • Pulje 3
Benløsehallen Kunstgræs
Taastrup FC
Benløsehallen Kunstgræs
10.
søndag
12.10
Herlev IF (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 1
Hedehushallen
Taastrup FC (1)
Hedehushallen
10.
søndag
12.10
Ølstykke FC (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
13.30
Ølstykke FC (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 1
Hedehushallen
Taastrup FC (1)
Hedehushallen
10.
søndag
13.30
Lyngby Boldklub 1921 (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 2
Hedehushallen
Taastrup FC (2)
Hedehushallen
10.
søndag
13.40
LSF (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
Taastrup FC (3)
Hedehushallen
10.
søndag
14.10
Vallensbæk IF (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 4
Hedehushallen
Taastrup FC (4)
Hedehushallen
10.
søndag
14.30
B. 1973, Herlev (1)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 3
Hedehushallen
Taastrup FC (3)
Hedehushallen
10.
søndag
14.30
LSF (2)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 4
Hedehushallen
Taastrup FC (4)
Hedehushallen
10.
søndag
16.00
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 Drenge 3-4 • Pulje 1
Greve Idræts Center
Taastrup FC
Greve Idræts Center
10.
søndag
16.00
Lyngby Boldklub 1921 (3)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 5
Hedehushallen
Taastrup FC (5)
Hedehushallen
10.
søndag
16.30
Roskilde Pigefodbold
-
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 2 • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
Taastrup FC
Himmelev Idrætspark
10.
søndag
16.40
LSF (3)
-
Herrer
U7
U7 dr (17) ½ banestævne Fløng 10/3 Medaljestævne • Pulje 5
Hedehushallen
Taastrup FC (5)
Hedehushallen
Luk